Juhočeská kuchyňa v Bratislave

Autor: Ladislav Zachar | 4.7.2012 o 16:10 | Karma článku: 4,01 | Prečítané:  954x

Skvelo upravená zverina, ako na zámku. Netradične podaná svadobná polievka. Aj sladké na stole, ktoré nadchne deti. Ale priznám sa, že aj nás, ktorí pomali zabudli, že deťmi boli. Takto sa prezentuje ďaľšia zo zaujímavých aktivít v Bratislave, ktorú poriada Czech Tourism "Špeciality juhočeskej kuchyne", ktorá sa koná už od tohto pondelka. Hostiteľom ako tradične býva Flag Ship reštaurácia v centre mesta Bratislava.

Pre južné čechy sú typické sladkovodné ryby ako aj huby. Samozrejme nesmieme vynechať ani zverinu. A práve teraz si môžete pochutnať na jeleňom guláši pri príležitosti Špecialít juhočeskej kuchyne.

Základom sú čisté a vysokokvalitné zdroje surovín zo stoviek rybníkov, nekonečných lesov a pastvín. A to samozrejme nesmieme vynechať vodu z hlbín zeme, ktorou sa osviežujú mali vodou ale aj veľký pivom, ktoré je známe po celom svete. A toto je to čím sa každý poteší, kto ochutná juhočeskú kuchyňu.

Ak plánujete dovolenku v južných Čechách, nechajte sa inšpirovť jej kuchyňou.

Tak nezabudnite, ochutnať pravú juhočeskú kuchyňu môžete ešte do tohto piatka. Varí tam šefkuchár priamo z Českých Budejovic.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Smrť nemusí vyjsť draho. Popol pred zemou si volí čoraz viac ľudí

Ľudia sa pri úprave hrobov začínajú inšpirovať minimalizmom zo Západu. Menej kahancov a vencov pomáha aj životnému prostrediu.

EKONOMIKA

Hyperloop otvára pobočku na Slovensku, zaplatí talentovaných ľudí

S novým druhom dopravy súvisia aj nové pravidlá.


Už ste čítali?