I Tin Ting Qi Gong

Autor: Ladislav Zachar | 13.12.2012 o 10:56 | Karma článku: 2,93 | Prečítané:  598x

Pokračujem v ďaľšiej forme Qi Gong. Tento krát sa zameriame na zdravotné účinky I Tin Ting Qi Gong.                                       

Qigong praktizujúce v BrazíliiQigong praktizujúce v BrazíliiTarcísioTS

Ako forma mierneho cvičenia, sa qigong skladá z pohybov, ktoré sa obvykle opakujú pre posilnenie a pretiahnutie tela. Zvyšuje plynulý pohyb, posilňuje rovnováhu a buduje povedomie o tom, ako sa telo pohybuje. V posledných rokoch vyšlo veľké množstvo kníh a videi, ktoré sa zameriavajú predovšetkým na qigong ako cvičenie a jeho súvisiace zdravotné výhody. Vzhľadom k tomu, že má vynikajúci vplyv na organizmus, môže byť qigong prístupný aj pre osoby so zdravotným postihnutím, seniorov a osoby ktoré sa zotavujú zo zranení.

Ako liečebné umenie, qigongu lekári sa zameriavajú na prevenciu a samoliečbu, tradične vnímané ako vyváženie tela energie, meridiány a posilnenie vnútornej schopnosť tela liečiť. Qigong bol používaný hlavne v Číne ako súčasť tradičnej čínskej medicíny a je zahrnutý v učebných osnovách čínskych univerzít. Na celom svete je qigong teraz používaný ako forma doplnkovej a alternatívnej medicíny s "významnými výsledkami pre jej priaznivé účinky na zdravie".

Existujú tri hlavné formy lekárske qigong:
1) Qigong cvičenie pre celkové zdravie alebo osobitné diagnózy
2) Qigong masáže vyškoleným Qigong lekárom k liečbe špecifických zranení a chorôb z povolania
3) Vonkajšie qigong, v ktorých vyškolený odborník sa zameriava liečivú energiu u pacientov bez dotyku

I Tin Ting Qi Gong

Tento druh Qi Gong takisto nevyžaduje tvrdé tréningové nasadenie, ale možno ho zaradiť k ľahším formám rekreačného cvičenia. Jeho zdravotné účinky sú však ohromujúce. Tento zdravotný systém Qi Gong bol po tisícročia v Číne rozvíjaný tak, aby umožnil spevňovať zdravie ľudí, a urýchľoval liečenie rozličných druhov zranení. Toto cvičenie pozostávajúce z  12 polôh rúk v stoji spojených so špeciálnymi dýchacími technikami a vizualizáciou sú schopné prispôsobiť telo dlhým hodinám meditácie alebo náročným formám fyzického tréningu, tým je veľmi vhodný pre športovcov a fyzicky či mentálne pracujúcich ľudí. Pomocou nich možno rozvinúť aj svoju mentálnu i duchovnú silu na veľmi vysokú úroveň.

Pozývam vás na cvičenie či kungu každý štvrtok 17,15 a piatok od 18,00 do Apolo klubu na Súkenickej ulici v Ba.

Foto: © wikipedia

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?