Putovanie po Valtických pamiatkách

Autor: Ladislav Zachar | 27.4.2012 o 9:00 | Karma článku: 5,58 | Prečítané:  1023x

Česká republika je pomerne malou krajinou. Tak vybrať to, čo je najkrajšie je vždy vecou osobneho poznania. A je fakt, že nie sme schopny všetko vidieť. Ale keď zablúdite na Južnú Moravu a dostanete sa do Lednicko - Valtického komplexu, tak vôbec svojú voľbu neolutujete.

Lednicko-valtický areál je zapísaný v zozname pamiatok chránených ako svetové dedičstvo UNESCO, kúsok odtiaľ nájdeme prírodnú chránenpú oblasť Pálava. Takáto blízkosť dvoch krajinných systémov chránených UNESCO je svetovo unikátny. Poďme sa pozrieť do prvého zaujímaveho komplexu - Valtice. Vo Valticiach nájdete cez 20 zaujímavých objektov, ktoré stoja za to vidieť. Je sice pravdou, aby sme si to prezreli za jeden deň, to určite nepôjde. Preto je vynikjúce ak si to dokážeme naplánovať na víkend. 2 noci v krásnom prostredí iste stoji zato. Okrem zámku a záhrad by sme iste nemali vynechať Valtické podzemie. Je to unikátny pivničný labyrint historických vinných pivnic. Sú vzájomne prepojené. Prvé zmienky sú z roku 1289, kedy bol založený kláštor minoritov. Aj vy si môžete prenajať box, kde si necháte svoje víno ako správny vinár. Tip na výlet: Valtice - Lednice (15 km / 9,5 km). Začnite tým, že sa prejdete k barokovému zámku Valtice, vyberiete sa po ceste cez polia, vinice a lesy. Zastaviť na obed v romantickom Hraničnom zámočku, cestou si pozrieme okolie na ceste k Ledniciam. Deň uzavrieme v goticky obnovenom zámku Lednice, ktorý je jedným z najvýznamnejších príkladov postavených tomto historickom štýle.

Foto: © Zdeněk Pražák / cs.wikipedia.org

CzechTourism Slovensko TIC Valtice
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?