Kraj liečivých vôd - Luhačovice

Autor: Ladislav Zachar | 23.6.2012 o 22:38 | Karma článku: 5,28 | Prečítané:  589x

Malebné údolie v ktorom je zasadená mala perla, Luhačovice. Tunajšie podmienky jej dali punc nielen liečebných kúpeľov ale aj zážitkovej turistiky. Luhačovice pre svojho klienta vytvorlili okruhy, ktoré uspokoja svojou scenériou, športovou aktivitou i gastoronomickými zážitkami.

Jurkovičov domJurkovičov domcs.wikipedia.org/wiki/Luhacovice

Mesto sa rozkladá v údolí riečky Šťávnice, obkolesenej Bielými Karpatmi. Jej dlhodobá tradícia využitia prírodných liečivých vôd zaradila túto oblasť medzi známe vyhlľadávané kúpeľné miesta.

Na architektonickej podobe Luhačovic sa nezmazateľne podielal aj slovenský vynikajúci architekt Dušan Jurkovič. Na vytvárani genius loci sa podielal aj otec modernej architektúry vo svete uznávaný Bohuslav Fuchs. Podľa jeho plánov boli postavné penzióny, Avion, Iva, Radun, vila Sáva a Viola.

Kúpeľná liečba je založená na využití prírodných liečivých vôd ako je dobre známa Vincentka, Ottovka či Aloiska. Kúpele ponúkaju širokú škálu liečebných metód.

Prekrásne parky, kolonáda ktorá je neodmysliteľnou súčasťou kúpeľov, bohatý kultúrny život ponúka hosťovi všetok komfort. Architektonické svosty typu Jurkovičov dom. Tento štvorhviezdičkový hotel je unikátny svojou ľudovou secesiou Dušana Jurkoviča. Množstvo unikátnych stavieb s bohatou výbavou umožňuje hosťovi prežiť okrem dovolenky aj perfektný predĺžený víkend spojený s "rajom zdravia a wellnesu".

Pre náročneho klienta je pripravený bohatý program aj návštevou po okolí. Kroměříž so svojou pamiatkou UNESCO, či krásny barokový zámok Buchlovice spojený s degustáciou voňavých Moravských vín s nezameniteľnou gastronomickou anabazou.

Nerozmýšlajte choďte, budete unesený jej láskavou náručou.

Luhačovice celkový pohľad

Foto: © Tomáš Páv

MAPA, CzechTourism Slovensko

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil nekompromisný príbeh

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.

SVET

Kiska v OSN: Agresívny sused podkopáva suverenitu Ukrajiny

Lajčák vedie Valné zhromaždenie OSN.


Už ste čítali?