Reč tela

Autor: Ladislav Zachar | 14.8.2012 o 19:20 | (upravené 14.8.2012 o 21:53) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  552x

Recenzia. O podvedomých gestách, rôznych postojoch tela či mimiky tváre, koluje po internete množstvo zaručených aj chaotických informácii. Tieto kusé rady, vám prezradia len časť zaujímavosti, ktoré by boli v ucelenej publikácii veľmi vítane. Vydavateľstvo Grada pripravila dlhoočakávanú vynikajúcu knihu od autora Borg James: Řeč těla

Obálka publikácieObálka publikácie

Viete, že "Reč tela" má obrovskú komunikačnú silu? Ako poznáme, kto a čo naozaj vraví? Máme možnosť sa naučiť ovládať svoje telo, svoje gestikulácie? Táto kniha vám pomôže zmeniť spôsob, ako komunikejete so svojím okolím, mať navrch a byť presvedčivejší ako konkurencia.

Vieme, že viac, ako polovica komunikácie medzi dvoma ľuďmi sa odohráva pomocou tela. Stačí sa pozorne pozrieť na toho druhého a zistíte čo si skutočne mysli. Tak isto aj druhá strana vníma a vidí to isté na vás. Jeden viac, druhý menej. Kniha Reč tela vás naučí, ako jednoducho vidieť a pochopiť čo znamená každá, aj nepatrná gestikulácia. Staňte sa expertom na pozorovanie gest a postojov ludí. Aj vy sa budete vedieť kontrolovať a vysielať tak tie správne signály. Ovládaním svojích vnútorných pocitov vám pomôže v komunikácii s ľuďmi, byť presvedčivejši, získať si na svoju stranu ľudí. Staňte sa obľubenejší, vaše slová a gesta budú v súlade s tým čo vravíte a čo si naozaj myslíte. Naučte sa efektívne počúvať - porozumieť výrazu tváre, oči aj tónu hlasu, gestikuláciam ako aj rôznym postojom. Poznáte, keď bude niekto klamať a vy sa naučíte ovládať a gestikulovať tak aby ste dosiahli úspech. Už nikdy nebudú vaše signály, ktoré ostatným vysielate chaotické - všetci budú vedieť, čo bolo skutočne povedané a čo ste si presne predstavovali.

Čo záverom dodať?  Reč tela, kde všade si môžem vďaka tejto knihy pomôcť? Lepšia prezentácia na pracovných pohovoroch, vieme že je to veľmi aktuálna téma. Naučíte sa správne reagovať bez emócii na kritiku a ju vedieť obhajiť. V biznise presvedčiť o svojom produkte tak, že druhá strana uverí čo vravíte.

Kniha zvíťazila v súťaži BAA - Best Non-Fiction Travel Read Award.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil nekompromisný príbeh

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.

SVET

Kiska v OSN: Agresívny sused podkopáva suverenitu Ukrajiny

Lajčák vedie Valné zhromaždenie OSN.


Už ste čítali?