Recenzia - Ladislav Khandl: Rozhľadne

Autor: Ladislav Zachar | 20.11.2012 o 21:44 | (upravené 20.11.2012 o 21:54) Karma článku: 5,03 | Prečítané:  393x

Konečne zastať na najvyššom mieste rozhľadne, vnímať splašený tlkot vlastného srdca po namáhavom výstupe a opájať sa nádhernými rozhľadmi na krásnu krajinu, s ktorou nás spájajú zážitky a pocity – to všetko je vskutku jedno z posledných dobrodružstiev dneška.

Vydavateľstvo Dajama, sa systematický venuje vydávaniu publikácii zameraných na Edície Po Slovenku. Jedna z noviniek, ktorú by som vám rád predstavil sú Rozhľadne od autora Ladislav Khandl. Nájdete tu 65 lokalít s rozhľadňami na Slovensku.
Autor tu popisuje históriu výstavby rozhľadní. Technickú špecifikáciu ich prístupové trasy, nadmorskú výšku, či je vstup voľný, ich presné súradnice ako aj turistické mapové podklady.

Veľmi podrobne sa venuje jednotlivým lokalitám, kde nájdeme aj zaujímavosti v danom okolí.
Rozhľadne sú na Slovenku rozdielne. Nájdeme tu monumentálne objekty ako aj rozhľadne, ktoré sú dielom amatérskych nadšencov. Okrem zvýšenia turistickej atraktivity lokality majú rozhľadne aj významný spoločenský a duchovný rozmer – na ich výstavbe a udržiavaní sa často spolupodieľajú ľudia so širokého okolia a rozhľadňa slúži ako miesto pre stretávanie sa, cieľ prechádzok, výletov, miesto konania osláv a pod. Aj samotné otváranie novovybudovanej či zrekonštruovanej rozhľadne a následné výročia bývajú často významnými regionálnymi spoločenskými udalosťami.
Rozhľadne, v krajine už zďaleka dobre viditeľné, plnia aj reprezentatívny účel – demonštrujú schopnosti, zviditeľňujú a prinášajú prestíž ich tvorcom a celému regiónu.
Táto krásna knižka vám poskytne desiatky tipov na poldenné či celodenné putovanie na zaujímavé miesta, s cieľom, porozhliadnuť sa z výšky po krásnej prírode. Spoznať pozoruhodnosti nachádzajúce sa na trasách k rozhľadniam a získať zážitky, ktoré ozvláštňujú a obohacujú život a robia nás lepšími.


Recenzia na túto knihu nebola honorovaná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil nekompromisný príbeh

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.

SVET

Kiska v OSN: Agresívny sused podkopáva suverenitu Ukrajiny

Lajčák vedie Valné zhromaždenie OSN.


Už ste čítali?