Daniel Kollár, František Turanský: Najkrajšie cyklistické okruhy

Autor: Ladislav Zachar | 10.12.2012 o 13:24 | Karma článku: 5,30 | Prečítané:  735x

Druhý titul z novej edície Po Slovensku Cyklotrasy – juhozápad obsahuje na kriedovom papiery, 208 strán a 33 cykloturistických trás po juhozápadnom Slovensku, tipy a zaujímavosti na trasách, viac ako 200 farebných fotografií, profily trás, časové rozvrhy s prevýšeniami a mapové výrezy so zakreslenými trasami. Súčasťou knihy je aj samostatná mapa značkovaných cyklistických trás.

Obálka publikácie: Najkrajšie cyklistické okruhy juhozápadObálka publikácie: Najkrajšie cyklistické okruhy juhozápad

V súčasnosti sa cyklistika stáva veľmi obľúbenou témou. Konečne sa na Slovensku pomaly prebúdza aj jej záujem. Vydavateľstvo DAJAMA reagovalo veľmi pružne a ponuklo ďalšiu turistickú publikáciu z edície Po Slovensku, ktorá je tentokrát určená pre cyklistov. Ale aj motorista či peší turista si tu príde na svoje. Svojou fotografiou na obálke z otvoreného cyklomosta nám navodzuje, ktorú cieľovú skupinu publikácia oslovuje.

Každá trasa je presne označená na mape v kilometrových a časových úsekoch, s náročnosťou stúpania a prevýšenia. Nájdete tu aj rôzne historické a prírodné zaujímavosti. Tento sprievodca dáva na výber turistickým záujemcom okruhy pre rodiny s deťmi, nenáročných cestných cyklistov či športujúcich na trekingových alebo horských bicykloch.

Najpopulárnejšia trasa je po oboch stranách dunajskej hrádze, kde je od Mosta Lafranconi v Bratislave po Čunovo doslova cyklistické a korčuliarske korzo. Rovinatý 68-kilometrový okruh s celkovým prevýšením deväť metrov vedie územím troch krajín. Možno na ňom navštíviť vojenský bunker.Úseky pri rakúsko-slovensko-maďarskej hranici zvyšujú atraktivitu tejto lokality a cez ďalšie historické zaujímavosti prejsť do Bergu, Kittse, Rajky, Čunova do Petržalky.

Cyklotrasy sú zokruhované tak, aby štart aj cieľ boli na jednom mieste, čo je výhodné, hlavne ak použijeme vlastné auto ako približovadlo k štartu, resp. ak použijeme napríklad vlakovú dopravu.

Súčasťou publikácie je aj mapa, kotrá zahŕňa Bratislavský, Trnavský a Nitriansky samosprávny kraj s vyznačením oficiálne značených cyklotrás, dodaných Slovenským cykloklubom a 33 cyklistických okruhov, ktoré kopírujú čiastočne značené cyklotrasy a tiež miestne komunikácie daného regiónu. Môžu byť dobrým námetom na cykloturistické výlety.

Súčasťou mapy je tiež cestná sieť a piktogramami vyznačené kultúrne, historické a prírodné zaujímavosti danej lokality a všetko čo má mapa obsahovať.

Recenzia na túto publikáciu nebola honorovaná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Reportér rakúskej ORF: Prekvapilo ma toľko odvážnych Slovákov

Zahraniční reportéri spomínajú pre SME, čo zažili na Sviečkovej demonštrácii a po nej.

PÍŠE MARTIN HOJSÍK

Sólymos je bezmocný, príroda ani ľudia si to už nemôžu dovoliť

Minister nevyužíva ani nástroje, ktoré má k dispozícii.

PLUS

Slza pri oku, penis na čele? Čo znamenajú tetovania väzňov

Česká etnologička sa päť rokov stretávala s väzňami, aby objasnila mýty.


Už ste čítali?