I Tin Ting Qi Gong

Autor: Ladislav Zachar | 13.12.2012 o 10:56 | Karma článku: 3,48 | Prečítané:  644x

Pokračujem v ďaľšiej forme Qi Gong. Tento krát sa zameriame na zdravotné účinky I Tin Ting Qi Gong.                                       

Qigong praktizujúce v BrazíliiQigong praktizujúce v BrazíliiTarcísioTS

Ako forma mierneho cvičenia, sa qigong skladá z pohybov, ktoré sa obvykle opakujú pre posilnenie a pretiahnutie tela. Zvyšuje plynulý pohyb, posilňuje rovnováhu a buduje povedomie o tom, ako sa telo pohybuje. V posledných rokoch vyšlo veľké množstvo kníh a videi, ktoré sa zameriavajú predovšetkým na qigong ako cvičenie a jeho súvisiace zdravotné výhody. Vzhľadom k tomu, že má vynikajúci vplyv na organizmus, môže byť qigong prístupný aj pre osoby so zdravotným postihnutím, seniorov a osoby ktoré sa zotavujú zo zranení.

Ako liečebné umenie, qigongu lekári sa zameriavajú na prevenciu a samoliečbu, tradične vnímané ako vyváženie tela energie, meridiány a posilnenie vnútornej schopnosť tela liečiť. Qigong bol používaný hlavne v Číne ako súčasť tradičnej čínskej medicíny a je zahrnutý v učebných osnovách čínskych univerzít. Na celom svete je qigong teraz používaný ako forma doplnkovej a alternatívnej medicíny s "významnými výsledkami pre jej priaznivé účinky na zdravie".

Existujú tri hlavné formy lekárske qigong:
1) Qigong cvičenie pre celkové zdravie alebo osobitné diagnózy
2) Qigong masáže vyškoleným Qigong lekárom k liečbe špecifických zranení a chorôb z povolania
3) Vonkajšie qigong, v ktorých vyškolený odborník sa zameriava liečivú energiu u pacientov bez dotyku

I Tin Ting Qi Gong

Tento druh Qi Gong takisto nevyžaduje tvrdé tréningové nasadenie, ale možno ho zaradiť k ľahším formám rekreačného cvičenia. Jeho zdravotné účinky sú však ohromujúce. Tento zdravotný systém Qi Gong bol po tisícročia v Číne rozvíjaný tak, aby umožnil spevňovať zdravie ľudí, a urýchľoval liečenie rozličných druhov zranení. Toto cvičenie pozostávajúce z  12 polôh rúk v stoji spojených so špeciálnymi dýchacími technikami a vizualizáciou sú schopné prispôsobiť telo dlhým hodinám meditácie alebo náročným formám fyzického tréningu, tým je veľmi vhodný pre športovcov a fyzicky či mentálne pracujúcich ľudí. Pomocou nich možno rozvinúť aj svoju mentálnu i duchovnú silu na veľmi vysokú úroveň.

Pozývam vás na cvičenie či kungu každý štvrtok 17,15 a piatok od 18,00 do Apolo klubu na Súkenickej ulici v Ba.

Foto: © wikipedia

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najdrahšiu kampaň mal Kusý, čísla za plagáty však nesedia

Most-Híd minul podľa oficiálnej správy na kampaň v župných voľbách najviac, no do nákladov zarátal aj sumy na vlastnú propagáciu.

KOMENTÁRE

Stačilo by, keby sa nekradlo. Základy politického hochštaplerstva

Politici neprestanú nepoctivo zavádzať.


Už ste čítali?