Harmónia interiéru

Autor: Ladislav Zachar | 27.5.2014 o 9:54 | Karma článku: 1,59 | Prečítané:  861x

Zobrať si „foťák“ a zo sebou poľovného psa do prírody, býva niekedy veľmi zaujímavý program. Šli sme k vode, dostala voľnosť a tak ma štekotom po dlhšej chvíli privolala, že niečo objavila. Noooo tak to áno bol to nádherný obraz.

Obrazy sú silným prvkom každého interiéru. Aj keď si to neuvedomujeme ovplyvňujú naše vedomie podprahovo. Má to vplyv na našu náladu ako aj celkovú atmosféru bytu či kancelárii vo firme.

Obrazy aj keď sa nám to nezdá, prinášajú do priestoru ich ideu. Pokiaľ je na obraze, ale aj na plagáte deštrukčná atmosféra, postupne sa stáva priestor vzájomným bojiskom.

Idea prosperity by mala byť znázornená veľmi jasne. Vyschnutý strom na východe, kde je zdravie nie len rodiny ale aj prosperity firmy jasne poukazuje kam môže všetko dospieť. Aby sme dodali tu správnu ideu, treba mať symbol, ktorý predstavuje silu a zdravie. Takýto obraz predstavuje napríklad platan na obrázku.

Západu patrí úroda, farba žltá, hnedá alebo zlatá. Ideovo sa hodí napríklad zátišie s vajíčkami, na obrázku. Používa sa pri programovaní pobočiek vo firmách.

Ako vidíme obraz vie čo to v prostredí urobiť a to je jedno či je to umelecká fotografia, maľba alebo plagát.

Chystáme sa na dovolenky a radi si prinesieme nejaký ten suvenír. Ak sa jedna o veci na stenu tak si urobme vždy analýzu čo s stalo ak sme si dali nový obraz alebo sošku do interiéru. Ak sa udiali zmeny, ktoré zmenili chod domácnosti alebo firmy, tak ju treba premiestniť alebo dokonca odstrániť.

Literatúra

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zákaz vychádzania pre netestovaných? Pochybnosti majú ústavní právnici aj prezidentka

Vláda riskuje, že Ústavný súd zruší testovanie skôr, ako sa začne.

Prezidentka odmieta sankcie za neúčasť na testovaní (minúta po minúte)

Pribudlo ďalších šesť úmrtí na Covid-19, zomrel aj lekár z Oravy.


Už ste čítali?